Çizgileri kim sevmez? Her zaman hayatımızda olan çizgiler boyut değiştirerek bu sezon tekrar karşımızda. Örme kazaklardan, elbiselere; gömleklerden, pantolonlara kadar şık ve spor parçalarda enine, boyuna, ince, kalın ya da karışık formdaki çizgileri sıkça göreceğiz.

Sokak Modası denildiğinde akla ilk gelen isimlerden, ünlü model ve oyuncu Gigi Hadid çizgi trendini spor ve maskülen parçalarla match ederek şık ve rahat bir görünüme imza atıyor. Benim favorim ise Tommy Hilfiger 2017 ilkbahar sezonu için giydiği kırmızı, lacivert beyaz çizgili elbise…

Yeni sezonda çizgi trendi kıyafetlerinizi farklı boyut ve renklerdeki parçalarla kombinlemenize olanak tanıyor, sınırları ortadan kaldırıyor. Sezonun gözdesi oversize gömleklerinizi çizgili bol bir pantolon ile kombinleyebilir ya da çizgili oversize elbisenizi farklı renk ve çizgilerde kuşak kemer ile match edebilirsiniz.

Çizgili parçaları tercih ederken dikkat edilmesi gerekenler; kalın ve yatay çizgiler kişiyi olduğundan daha geniş, ince veya dikey çizgiler kişiyi olduğundan daha zayıf gösterir. Bu yüzden vücudunun üst tarafından şikayetçi olan kadınlar için, üst giyimde, yatay çizgili parçalar değil daha sade parçalar tercih edebilir, örneğin çizgili bir pantolonu basic bir tshirt ile kombinleyerek şık bir görünüm yaratabilirsiniz. Boyu kısa olan veya daha uzun görünmek isteyen kadınlar ise dikey çizgili pantolon ya da elbiseleri tercih edebilirler.

Benim önerim ise bu ilkbahar yaz sezonunda kendinizi kilo ile sınırlamayıp çizgileri cesurca kullanmanız yönünde…

Bu sezon mix and match trendiyle birlikte değişik çizgi ve şeritlerden oluşan karışık formdaki parçaları bir arada kullanarak iddialı bir görünüm elde edebilirsiniz. Renk konusunda da kendinizi özgür bırakın, bu sezon çizgiler geniş bir renk yelpazesinde karşımıza çıkıyor.

Kısacası bu sezon yaratıcılığınıza yer açın…

muhtesem-cizgiler

muhtesem-cizgiler-003

muhtesem-cizgiler-001

muhtesem-cizgiler-002

Reklamlar