Eskilere geri döndüğümüz birkaç sezondur, ünlü markaların ve moda evlerinin severek uyguladığı popüler bir trend Ton Sur Ton… Aslında modası hiç geçmeyen bir akımı ifade etmektedir.

Fransızca kelimeden dilimize “ton üzerine ton” şeklinde çevrilen bu trendi farkında olmadan birçoğumuz günlük yaşantımızda uygulamaktan geri kalmıyor…

Peki nedir bu akımın içeriği? Kıyafetlerinizde bir renk tonlarını ya da birbirine yakın renkleri bir araya getirerek oluşturacağınız kombinler… Dilerseniz ayakkabı, kemer, çantalar dahil kombininizi aksesuarları da içine alarak genişletebilirsiniz. Tamamen sizin zevkinize göre şekil alacak bir trend… Aslında Color Blocking trendinin yani birbirine karşıt renkleri kullanarak yapılan kombinlerin tam tersini ifade eden bir akım…

Ton Sur Ton trendiyle çok şık ve sof bir görünüm yaratabileceğiniz gibi çok sıkıcı bir görüntüye de imza atabilirsiniz! Bu yüzden kullanacağınız rengi ve tonlarını iyi seçmelisiniz.

Benim sizlere önerim Mavi, Pembe, Beyaz, Gri renkler ve tonlarıdır. Bu renk ve tonları kullanırken vücut proporsiyonunuza dikkat etmeniz de gerekmektedir. Kusurlu hatları kapatmak için koyu tonları, vurgulamak istediğiniz alanlar için açık tonları tercih etmelisiniz. Vücudunuzun üst kısmı daha kilolu ise renk seçimini aşağıdan yukarıya, koyudan açığa tonlayacak şekilde yapmanızı öneririm. Desenleri de yine bu kurala uygun olarak göz önünde bulundurmalısınız.

İşte sizler için 2017 sezonundan seçtiğim en şık Ton Sur Ton trend kombinleri…

tonsurton-001

tonsurton

tonsurton-002

Soru, öneri ve kombin paylaşımlarınızı cagla.oksuz@gmail.com adresinden bana iletebilirsiniz.

Reklamlar